Liga angielska - 16. kolejka League One: Oxford United FC - Rochdale AFC 3-0 (2-0)

W spotkaniu 16. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 26 października, zespół Oxford Utd wygrał z Rochdale 3-0 (2-0). Mecz na The Kassam Stadium obejrzało 6 666 widzów.

16. kolejka Anglia - League One
2019-10-26 16:00 | Stadion: The Kassam Stadium | Widzów: 6666 | Arbiter: N. Kinseley
S. Long 86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Oxford Utd wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Rochdale zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Oxford Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Niedługo po rozpoczęciu meczu Josh Ruffles wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oxford Utd, zdobywając bramkę w 20. minucie spotkania. Asystę zaliczył Alex Gorrin.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Oxford Utd, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie wynik na 2-0 podwyższył Tarique Fosu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 40. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Aaron Wilbraham osłabiając tym samym zespół gości. W ostatniej minucie pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Mark Sykes z Oxford Utd. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Oxford Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Shandon Baptiste, a murawę opuścił Cameron Brannagan. W 47. minucie Aaron Morley zastąpił Iana Hendersona.

W 52. minucie Christopher Cadden został zmieniony przez Sam Longa, a za Tarique'a Fosu wszedł na boisko Rob Hall, co miało wzmocnić drużynę Oxford Utd. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matta Done'a na Fabia Tavaresa. A trener Rochdale wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Calvina Andrew. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Oliver Rathbone.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Sam Long.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Rhys Norrington-Davies
45′ Mark Sykes
Eoghan O'Connell
 27′ 76′ Tarique Fosu
Michael Jordan Williams
46′ Cameron Brannagan
Callum Camps
52′ Christopher Cadden
Matt Done60′
Alejandro Rodríguez Gorrín
Jimmy Keohane
 20′ Josh Ruffles
Bradley Wade
52′  86′ Sam Long
Luke Matheson
Elliott Jordan Moore
Jimmy Ryan
46′ Shandon Baptiste
Calvin Andrew78′
Anthony Forde
Ian Henderson47′
Daniel Agyei
Rekeil Pyke
76′ Rob Hall
Fabio Tavares60′

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

2 listopada drużyna Rochdale rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Bristol Rovers FC. Tego samego dnia Portsmouth FC będzie gościć drużynę Oxford Utd.