Liga angielska - 16. kolejka League One: Fleetwood Town - Milton Keynes Dons 1-0 (0-0)

W meczu 16. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 26 października, zespół Fleetwood Town wygrał z Milton Keynes Dons 1-0 (0-0). Mecz na Highbury Stadium obejrzało 2 722 widzów.

16. kolejka Anglia - League One
2019-10-26 16:00 | Stadion: Highbury Stadium | Widzów: 2722 | Arbiter: M. Edwards
Fleetwood Town FC
Milton Keynes Dons FC
1
0
C. Evans 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Milton Keynes Dons wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Milton Keynes Dons.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Fleetwood Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Josha Morrisa wszedł Ched Evans. W 58. minucie Hiram Boateng został zmieniony przez Conora McGrandlesa.

Chwilę później trener Fleetwood Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ashley Hunter, a murawę opuścił Jordan Rossiter. Trener Milton Keynes Dons postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił obrońcę Calluma Brittaina i na pole gry wprowadził napastnika Jordana Bowerego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 82. minucie w drużynie Fleetwood Town doszło do zmiany. Conor McAleny wszedł za Daniela Andrewa.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Ched Evans dla jedenastki Fleetwood Town. Bramka padła w tej samej minucie. W doliczonym czasie gry w zespole Milton Keynes Dons doszło do zmiany. Baily Cargill wszedł za Deana Lewingtona.

Lee Nicholls
82′ Daniel Kenny Andrew
Regan Poole
46′ Josh Morris
Joe Walsh
Paul Coutts
George Benjamin Williams
Kyle Dempsey
Hiram Boateng58′
60′ Jordan Rossiter
Russell Martin
60′ Ashley Hunter
Brennan Dickenson
Jack Sowerby
Ryan Harley
46′  85′ Ched Evans
Conor McGrandles58′
82′ Conor McAleny
Jordan Bowery71′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Fleetwood Town żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

2 listopada jedenastka Milton Keynes Dons rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Tranmere Rovers FC. Tego samego dnia Bolton Wanderers FC będzie gościć drużynę Fleetwood Town.