Liga angielska - 16. kolejka League One: Burton Albion FC - Blackpool FC 0-0

W meczu 16. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 26 października, zespół Burton Albion zremisował z Blackpool FC 0-0. Mecz na Pirelle Stadium w Burton-upon-Trencie obejrzało 3 012 widzów.

16. kolejka Anglia - League One
2019-10-26 16:00 | Stadion: Pirelli Stadium | Widzów: 3012 | Arbiter: C. Boyeson
Burton Albion FC
Blackpool FC
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Burton Albion wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Curtisowi Tiltowi z Blackpool FC (”Mandarynki”). Była to trzecia minuta starcia.

W 57. minucie czerwoną kartkę obejrzał Curtis Tilt, tym samym zespół gości musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 59. minucie za Matthew Virtue-Thicka wszedł Ryan Edwards.

Po godzinie gry w drużynie Blackpool FC doszło do zmiany. Armand Gnanduillet wszedł za Liama Feeneya. W 68. minucie żółtą kartkę dostał Jordan Thompson z zespołu gości. Trener Burton Albion postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Richarda Narteya i na pole gry wprowadził napastnika Davida Templetona, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Ben Heneghan
83′ Richard Nartey
Sullay Kaikai
71′ Stephen Quinn
Liam Feeney62′
Kieran Wallace
Jay Spearing
77′ Oliver Šarkić
Ryan Edwards59′
71′ Lloyd Dyer
Callum Guy
Joe Sbarra
Sean Scannell
77′ Liam Boyce
Armand Gnanduillet62′
83′ David Cooper Templeton
Joseph Nuttall

Arbiter nie ukarał zawodników Burton Albion żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Blackpool FC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

2 listopada drużyna Blackpool FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Peterborough United FC. Tego samego dnia Doncaster Rovers FC będzie gościć drużynę Burton Albion.