Liga angielska - 16. kolejka Championship: Cardiff City FC - Bristol City FC 0-1 (0-0)

W starciu 16. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół Cardiff City przegrał z Bristolem City 0-1 (0-0). Mecz na Cardiff City Stadium obejrzało 23 846 widzów.

16. kolejka Anglia - Championship
2019-11-10 13:00 | Stadion: Cardiff City Stadium | Widzów: 23846 | Arbiter: O. Langford
Cardiff City FC
Bristol City FC
0
1
J. Brownhill 67'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Cardiff City wygrała 13 razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marlona Packa z Cardiff City, a w 27. minucie Ádáma Nagya z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Tommy'emu Rowemu z Bristolu City (”The Robins”). Była to 53. minuta spotkania. Trener ”The Robins” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Marleya Watkinsa. Na boisko wszedł Kasey Palmer, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedyną bramkę meczu zdobył Josh Brownhill dla drużyny ”The Robins”. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Tommy Rowe.

W 75. minucie w jedenastce Cardiff City doszło do zmiany. Gavin Whyte wszedł za Lee Tomlina. W 83. minucie za Omara Boglego wszedł Gary Madine. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Bristolu City doszło do zmiany. Taylor Moore wszedł za Pedro Pereirę.

Na murawie, jak to często zdarzało się Cardiff City w tym sezonie, pojawił się Callum Paterson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 89. minucie Davida Hoiletta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Marley Watkins63′
19′ Marlon Pack
Josh Brownhill  67′
83′ Omar Bogle
Ádám Nagy27′
89′ David Junior Hoilett
Callum O'Dowda
Nathaniel Mendez-Laing
Tommy Rowe53′
75′ Lee Tomlin
Niclas Eliasson
89′ Callum Paterson
Han-Noah Massengo
Will Vaulks
Kasey Palmer63′
75′ Gavin Whyte
Rios Lozano Rodri
83′ Gary Madine
Antoine Semenyo

Jedenastka Cardiff City postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Cardiff City dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Cardiff City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.