Liga angielska - 15. kolejka League Two: Plymouth Argyle FC - Leyton Orient 4-0 (4-0)

22 października na Home Park odbyło się starcie 15. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Plymouth Argyle i Leyton Orient. Mecz zakończył się zwycięstwem Plymouth Argyle 4-0. Na stadionie zasiadło 8 810 widzów.

J. Widdowson 45' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół Leyton Orient wygrał dziewięć razy i zanotował tyle samo porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Joel Grant wywołał eksplozję radości wśród kibiców Plymouth Argyle (”The Greens”), strzelając gola w 14. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Greens” w 17. minucie spotkania, gdy Zak Rudden zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował George Cooper.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Plymouth Argyle w 34. minucie spotkania, gdy Callum McFadzean strzelił trzeciego gola. Sytuację bramkową stworzył Antoni Sarcevic.

W drugiej minucie doliczonego czasu do własnej bramki trafił zawodnik Leyton Orient Joe Widdowson. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Kibice Leyton Orient nie mogli już doczekać się wprowadzenia Louisa Dennisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić James Dayton. W 55. minucie sędzia pokazał kartkę George'owi Cooperowi z Plymouth Argyle.

W 64. minucie za George'a Coopera wszedł Danny Mayor. Między 64. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Plymouth Argyle: Zak Rudden, Joel Grant, na ich miejsce weszli: Byron Moore, Billy Clarke. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matta Harrolda, Dale'a Gormana zajęli: James Alabi, Jordan Maguire-Drew. W 66. minucie arbiter ukarał kartką Scotta Woottona, zawodnika gospodarzy.

Joe Widdowson 45′ (samob.)
66′ Scott Wootton
James Brophy
 14′ 76′ Joel Grant
Craig Clay
55′ 64′ George Cooper
James Dayton46′
Antoni Sarcevic
Dale Gorman72′
 17′ 68′ Zak Rudden
Josh Wright
 34′ Callum McFadzean
Hector Kyprianou
64′ Danny Mayor
Jordan Maguire-Drew72′
Adam Randell
George Marsh
76′ Billy Clarke
James Alabi64′
68′ Byron Moore
Louis Dennis46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Leyton Orient żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Plymouth Argyle zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie Exeter City FC. Tego samego dnia Carlisle United FC zagra z zespołem Leyton Orient na jego terenie.