Liga angielska - 15. kolejka League Two: Newport County AFC - Crawley Town FC 1-1 (0-1)

22 października na Rodney Parade odbył się mecz 15. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Newport County i Crawley Town. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 3 119 widzów.

A. Nathaniel-George 35'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć jedenastka Newport County wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół Crawley Town zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Newport County była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crawley Town w 35. minucie spotkania, gdy Ashley Nathaniel-George strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Crawley Town.

Drugą połowę jedenastka Newport County rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jamille'a Matta wszedł George Nurse. Trener Newport County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Corey Whitely, a murawę opuścił Danny McNamara.

Między 59. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W 73. minucie Joss Labadie został zastąpiony przez Tristana Abrahamsa. W 74. minucie Tristan Abrahams wyrównał wynik meczu z karnego. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Chwilę później trener Crawley Town postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Ashleya Nathaniela-George'a. Na boisko wszedł Panutche Camará, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Crawley Town doszło do zmiany. Ashley Nadesan wszedł za Reece'a Gregę-Coksa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jordan Tunnicliffe
46′ Danny McNamara
Mason Enigbokan-Bloomfield
Mark O'Brien
Josh Doherty
73′ Joss Labadie
Reece Grego-Cox68′ 87′
46′ Jamille Matt
Beryly Lubala72′
Nick Townsend
Ngemba Michael Luyambula
46′ George Nurse
Jamie Sendles-White
Matthew Dolan
Lewis Jack Young
Taylor Maloney
Panutche Amadu Pereira Camará79′
73′  74′ (k.) Tristan Abrahams
Brian Galach
Dominic Poleon
Ashley Nadesan87′
46′ Corey Whitely
Gyliano van Velzen

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Crawley Town przyznał trzy żółte.

Jedenastka Newport County w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół Crawley Town zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Swindon Town FC. Tego samego dnia Colchester United FC będzie gościć zespół Newport County.