Liga angielska - 15. kolejka League Two: Mansfield Town FC - Salford City FC 1-2 (0-0)

22 października na Ony Call Stadium odbyło się starcie 15. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Mansfield Town i Salford City. Mecz zakończył się zwycięstwem Salford City 2-1. Na stadionie zasiadło 4 170 widzów.

A. Rooney 65'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut jedenastka Salford City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Mansfield Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy piłkarze Salford City nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 48. minucie bramkę zdobył Jake Jervis. Asystę zanotował Adam Rooney.

W 53. minucie kartkę obejrzał Joey Jones z Salford City.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salford City w 65. minucie spotkania, gdy Adam Rooney strzelił drugiego gola. W 67. minucie Alexander MacDonald zastąpił Oladapa Afolayana.

Na murawie, jak to często zdarzało się Salford City w tym sezonie, pojawił się Oscar Threlkeld, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Luke'a Armstronga. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w drużynie Salford City doszło do zmiany. Emmanuel Dieseruvwe wszedł za Adama Rooneya.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Nicky Maynard. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Conor Shaughnessy.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Salford City doszło do zmiany. Sam Hughes wszedł za Craiga Conwaya. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ibou Touraya z Salford City, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Neala Bishopa z drużyny przeciwnej. Jedenastce Mansfield Town zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Salford City.

Nathan Lewis Pond
90′ Neal Bishop
Lois Maynard
 77′ Nicky Maynard
Luke Armstrong76′
67′ Alexander MacDonald
Alex Doyle
67′ Oladapo Afolayan
Danny Lloyd
CJ Hamilton
Richard Towell
Jimmy Knowles
Emmanuel Dieseruvwe76′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Mansfield Town, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Drużyna Mansfield Town w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Salford City zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Scunthorpe United FC. Tego samego dnia Walsall FC będzie gościć jedenastkę Mansfield Town.