Liga angielska - 15. kolejka League Two: Cheltenham Town - Macclesfield Town 3-0 (1-0)

22 października na Jonny-Rocks Stadium odbyło się spotkanie 15. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cheltenham Town i Macclesfield Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Cheltenham Town 3-0. Mecz obejrzało 2 632 widzów.

15. kolejka Anglia - League Two
2019-10-22 20:45 | Stadion: Jonny-Rocks Stadium | Widzów: 2632 | Arbiter: B. Huxtable
R. Broom 76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 starcia zespół Cheltenham Town wygrał 12 razy i zanotował pięć porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Macclesfield Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Cheltenham Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cheltenham Town w 45. minucie spotkania, gdy Luke Varney strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Ryan Broom.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cheltenham Town.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Theodore'owi Archibaldowi z Macclesfield Town. Była to 58. minuta starcia.

Jedenastka Macclesfield Town ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie pokonał bramkarza Conor Thomas.

W 68. minucie Arthur Gnahoua został zmieniony przez Virgila Gomisa. Chwilę później trener Cheltenham Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Luke'a Varneya. Na boisko wszedł Jonte Smith, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Niedługo później Ryan Broom wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cheltenham Town, strzelając kolejnego gola w 76. minucie spotkania. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Jonte Smith.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Theodore Archibald58′
 76′ 87′ Ryan Broom
Connor Kirby
Jake Billy Doyle-Hayes
Jak McCourt
 59′ Conor Thomas
Emmanuel Osadebe
77′ Gavin Reilly
Joe Ironside
 45′ 71′ Luke Varney
Virgil Gomis68′
87′ Rohan Ince
Fraser Horsfall
77′ Alex Addai
Brice Ntambwe
George Lloyd
Ben Stephens
71′ Jonte Smith

Sędzia nie ukarał piłkarzy Cheltenham Town żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Cheltenham Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.

Już w najbliższą sobotę zespół Macclesfield Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Bradford City AFC. Tego samego dnia Grimsby Town FC będzie przeciwnikiem drużyny Cheltenham Town w meczu, który odbędzie się w Cleethorpes.