Liga angielska - 15. kolejka League Two: Carlisle United FC - Northampton Town FC 0-2 (0-0)

W starciu 15. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 22 października, jedenastka Carlisle Utd przegrała z Northampton Town 0-2 (0-0). Mecz na Brunton Park obejrzało 3 324 widzów.

S. Hoskins 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań zespół Northampton Town wygrał 12 razy i zanotował sześć porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut zespół Northampton Town zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Carlisle Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Northampton Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Harry Smith, a murawę opuścił Michael Harriman.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Northampton Town w 51. minucie spotkania, gdy Scott Pollock strzelił pierwszego gola. W 58. minucie kartkę dostał Billy Waters z zespołu gości.

W 63. minucie Hallam Hope został zmieniony przez Ryana Lofta. W tej samej minucie Billy Waters został zmieniony przez Chrisa Linesa, a za Andrew Williamsa wszedł na boisko Vadaine Oliver, co miało wzmocnić jedenastkę Northampton Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mike'a Jonesa na Harry'ego McKirdy'ego. W 76. minucie arbiter pokazał kartkę Shaunowi McWilliamsowi, zawodnikowi Northampton Town.

Trener Carlisle Utd postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Nathana Thomasa i na pole gry wprowadził napastnika Olufelę Olomolę, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Northampton Town, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Sam Hoskins.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Michael Harriman46′
80′ Nathan Thomas
Shaun McWilliams76′
71′ Mike Jones
Scott Pollock  51′
Stefan Scougall
Andrew Williams72′
63′ Hallam Hope
Reece Hall-Johnson
71′ Harry McKirdy
Cameron McWilliams
Mohammed Ali Sagaf
Paul Anderson
63′ Ryan Loft
Chris Lines63′
80′ Olufela Olomola
Vadaine Oliver72′
Elias Sørensen
Harry Smith46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Northampton Town pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Northampton Town zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Cambridge United FC. Tego samego dnia Leyton Orient będzie przeciwnikiem zespołu Carlisle Utd w meczu, który odbędzie się w Londynie.