Liga angielska - 15. kolejka League Two: Cambridge United FC - Grimsby Town FC 0-0

22 października na Abbey Stadium odbyło się spotkanie 15. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cambridge United i Grimsby Town. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 4 898 widzów.

15. kolejka Anglia - League Two
2019-10-22 20:45 | Stadion: Abbey Stadium | Widzów: 4898 | Arbiter: J. Adcock
Cambridge United FC
Grimsby Town FC
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka Cambridge United wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Grimsby Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Cambridge United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie kartkę dostał Eliott Whitehouse z Grimsby Town.

W 37. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Cambridge United. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 68. minucie Jack Roles został zastąpiony przez Harveya Knibbsa. Chwilę później trener Grimsby Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Matta Greena. Na boisko wszedł Ahkeem Rose, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

A kibice Cambridge United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andrewa Dallasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sam Smith. W doliczonej piątej minucie starcia w jedenastce Grimsby Town doszło do zmiany. Harry Davis wszedł za Luke'a Hendriego.

Jake Hessenthaler
68′ Jack Roles
Eliott Whitehouse24′
Marc Richards
Matt Green72′
37′ (k.) 76′ Sam Smith
Harry Cardwell
76′ Andrew Dallas
Moses Ogbu
68′ Harvey Knibbs
Ahkeem Rose72′

Sędzia nie ukarał zawodników Cambridge United żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół Cambridge United w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Drużyna gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Grimsby Town zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Cheltenham Town FC. Tego samego dnia Northampton Town FC będzie gościć jedenastkę Cambridge United.