Liga angielska - 15. kolejka League One: Southend United FC - Doncaster Rovers FC 1-7 (1-2)

W pojedynku 15. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 22 października, drużyna Southend United przegrała wysoko z Doncasterem Rovers 1-7 (1-2). Mecz na Roots Hall w Southend-on-Sei obejrzało 5 066 widzów.

A. May 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) wygrała aż 10 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Donervon Daniels z drużyny gości. Była to pierwsza minuta spotkania.

W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ethan Hamilton osłabiając tym samym zespół Southend United.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Southend United nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie Isaac Hutchinson dał prowadzenie swojej drużynie.

Zawodnicy Doncasteru Rovers nie poddali się i także strzelili dwa gole jeszcze w pierwszej połowie. W 23. minucie bramkę wyrównującą zdobył Kwame Thomas. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Kieran Sadlier.

W 26. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Southend United Nathan Ralph. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Doncasteru Rovers wyszedł w zmienionym składzie, za Donervona Danielsa wszedł Joe Wright.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Doncasteru Rovers, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie Kwame Thomas ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-3.

W 53. minucie sędzia wyrzucił z boiska Stephena McLaughlina z Southend United. W 55. minucie Tom Hopper został zmieniony przez Stephena Humphrysa. W 56. minucie w drużynie Southend United doszło do zmiany. Harry Lennon wszedł za Timothee Dienga.

Po godzinie gry arbiter ukarał żółtą kartką Marka Milligana, piłkarza gospodarzy. Trener Doncasteru Rovers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alfie Maya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić James Coppinger. Posunięcie trenera było słuszne. Alfie Maya strzelił kolejnego gola w 89. minucie spotkania. W 67. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Harry'emu Lennonowi z Southend United.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Benjamin Whiteman. Asystę przy bramce zaliczył Alfie May.

W 74. minucie w zespole ”Wikingów” doszło do zmiany. Madger Antonio wszedł za Kwame Thomasa.

Niedługo później Kieran Sadlier wywołał eksplozję radości wśród kibiców Doncasteru Rovers, strzelając kolejnego gola w 82. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Doncasteru Rovers w 89. minucie spotkania, gdy Alfie May zdobył szóstą bramkę. Asystę zaliczył Madger Antonio.

W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę samobójczą strzelił zawodnik Southend United Nathan Ralph. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-7.

Tom Anderson
56′ Timothee Dieng
Donervon Joseph Daniels1′ 46′
26′ (samob.),90′ (samob.) Nathan Ralph
Brad Halliday
Joe Shaughnessy
Reece James
6′ Ethan Hamilton
James Coppinger63′
 11′ Isaac Hutchinson
Kieran Sadlier  82′
53′ Stephen McLaughlin
Ben Sheaf
60′ Mark Milligan
Jon Taylor
Simon Cox
Benjamin Whiteman  70′
55′ Tom Hopper
Kwame Thomas  23′, 52′ 74′
Mark Oxley
Ian Lawlor
Robert Kiernan
Shane Blaney
56′ 67′ Harry Lennon
William Radley Longbottom
55′ Stephen Humphrys
Alfie May63′  89′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Southend United w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Doncasteru Rovers będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Birkenhead. Jej przeciwnikiem będzie Tranmere Rovers FC. Tego samego dnia Ipswich Town zagra z zespołem Southend United na jego terenie.