Liga angielska - 15. kolejka League One: Shrewsbury Town FC - Gillingham FC 1-1 (0-1)

W meczu 15. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 22 października, drużyna Shrewsbury Town zremisowała z Gillingham FC 1-1 (0-1). Mecz na Montgomery Waters Meadow obejrzało 5 076 widzów.

15. kolejka Anglia - League One
2019-10-22 20:45 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 5076 | Arbiter: W. Finnie
Shrewsbury Town FC
Gillingham FC
1
1
O. Beckles 64'
S. O'Keefe 43'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Shrewsbury Town wygrała aż osiem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko pięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Gillingham FC: Alfie Jonesowi w 19. i Stuartowi O'Keefe'owi w 30. minucie.

W 31. minucie Daniel Udoh zastąpił Fejiriego Okenabirhiego. W 42. minucie arbiter przyznał kartkę Omarowi Becklesowi z Shrewsbury Town.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Gillingham FC otworzyli wynik. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Stuart O'Keefe.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Aaron Pierre, piłkarz Shrewsbury Town. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gillingham FC.

W 58. minucie kartkę obejrzał Ryan Giles z jedenastki gospodarzy. Trener Shrewsbury Town postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Josha Laurenta i na pole gry wprowadził napastnika Shauna Whalleya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie wynik ustalił Omar Beckles. W zdobyciu bramki pomógł Sean Goss.

W 68. minucie kartką został ukarany Sean Goss, zawodnik gospodarzy. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Shrewsbury Town doszło do zmiany. David Edwards wszedł za Jasona Cummingsa. Po chwili trener Gillingham FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Regana Charlesa-Cooka. Na boisko wszedł Olly Lee, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 88. minucie kartkę otrzymał Fejiri Okenabirhie z Shrewsbury Town. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Jack Bonham
 64′ 42′ Omar Beckles
Alfie Jones19′
Donald Love
Mark Marshall90′
45′ Aaron Pierre
Connor Ogilvie
Ro-Shaun Williams
Jack Tucker
58′ Ryan Giles
Regan Evans Charles-Cook80′
68′ Sean Goss
Max Ehmer
59′ Josh Laurent
Thomas O'Connor
Oliver Norburn
Stuart O'Keefe  43′ (k.) 30′
31′ Daniel Udoh
Alex Jakubiak82′
73′ Jason Cummings
Brandon Hanlan
Joe Murphy
Joe Walsh
Scott Golbourne
Lee Hodson90′
73′ David Edwards
Ousseynou Cissé
Louis Thompson
Olly Lee80′
Brad Walker
Ben Pringle
31′ 88′ Fejiri Okenabirhie
Mikael Mandron
59′ Shaun James Whalley
Mikael Ndjoli82′

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Gillingham FC przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Gillingham FC zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Accrington Stanley FC. Tego samego dnia Sunderland AFC zagra z zespołem Shrewsbury Town na jego terenie.