Liga angielska - 15. kolejka League One: Portsmouth FC - Lincoln City 1-0 (1-0)

22 października na Fratton Park odbył się mecz 15. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Portsmouth FC i Lincoln City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Portsmouth FC 1-0. Na stadionie stawiło się 17 266 widzów.

J. Marquis 28'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Lincoln City zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Portsmouth FC (”Pompey”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył John Marquis dla zespołu Portsmouth FC. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Pompey”.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter pokazał kartkę Seanowi Raggettowi, piłkarzowi ”Pompey”. W 68. minucie za Marcusa Harnessa wszedł Ronan Curtis.

W 75. minucie sędzia przyznał kartkę Christianowi Burgessowi z drużyny gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Callum Connolly
75′ Christian Burgess
Neal Eardley
46′ Sean Raggett
Jason Shackell
Ben Close
Harry Toffolo
Gareth Evans
Joseff Morrell
68′ Marcus Harness
John Akinde76′
 28′ John Marquis
Ellis Chapman
68′ Ronan Curtis
Jorge Grant80′
Ellis Harrison
Jake Hesketh86′

Arbiter nie ukarał zawodników Lincoln City żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast jedenastka Lincoln City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Lincoln City rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Bolton Wanderers FC. Tego samego dnia Bristol Rovers FC będzie gościć zespół Portsmouth FC.