Liga angielska - 15. kolejka League One: Peterborough United - Accrington Stanley 4-0 (0-0)

23 października na Weston Homes Stadium odbył się pojedynek 15. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Peterborough United i Accrington Stanley. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Peterborough United 4-0. Na stadionie stawiło się 5 843 widzów.

15. kolejka Anglia - League One
2019-10-23 20:45 | Stadion: Weston Homes Stadium | Widzów: 5843 | Arbiter: S. Purkiss
S. Dembélé 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Peterborough United wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko dwa.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 28. minucie Zaine Francis-Angol zastąpił Joe Maguire'a.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Accrington Stanley (”Stanley”) doszło do zmiany. Phil Edwards wszedł za Joe Maguire'a. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Sean McConville z Accrington Stanley. Była to 45. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Peterborough United w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Marcus Maddison. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Louis Reed.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Callum Johnson z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Peterborough United w 69. minucie spotkania, gdy Ivan Toney zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 strzelonych goli. Bramka padła po podaniu George'a Boyda.

Kibice Peterborough United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sirikiego Dembele'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Marcus Maddison. Posunięcie trenera było słuszne. Sirikiego Dembele'a strzelił czwartego gola w piątej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. W 78. minucie sędzia ukarał kartką Ivana Toneya, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener Accrington Stanley postanowił wzmocnić linię napadu i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Colby'ego Bishopa. Na boisko wszedł Dion Charles, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Peterborough United doszło do zmiany. Joe Ward wszedł za Mohameda Eisę.

Niedługo później Frankie Kent wywołał eksplozję radości wśród kibiców Peterborough United, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Joe Ward.

W 86. minucie w zespole Peterborough United doszło do zmiany. Alex Woodyard wszedł za Louisa Reeda.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej piątej minucie starcia trafił Siriki Dembele. Asystę przy golu zanotował Ivan Toney.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Séamus Conneely
 85′ Frankie Kent
Jordan Clarke
 56′ 73′ Marcus Maddison
Sam Finley
86′ Louis Samuel Reed
Sean McConville45′
83′ Mohamed Eisa
Offrande Zanzala
 69′ 78′ Ivan Toney
Joe Maguire28′ 41′
73′  90′ Siriki Dembélé
Dan Martin
83′ Joe Ward
Joe Cameron Pritchard
86′ Alex Woodyard
Lamine Kaba Sherif
Idris Kanu
Dion Charles82′

Zawodnicy Peterborough United otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół ”Stanley” rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Gillingham FC. Tego samego dnia Coventry City FC zagra z drużyną Peterborough United na jej terenie.