Liga angielska - 15. kolejka Championship: Luton Town FC - Nottingham Forest 1-2 (0-1)

2 listopada na Kenilworth Road odbył się mecz 15. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Lutonu Town i Nottinghamu Forest. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nottinghamu Forest 2-1. Na stadionie stawiło się 10 053 widzów.

S. Ameobi 58'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków zespół Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrał 14 razy i zanotował dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut zespół Nottinghamu Forest zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Lutonu Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Kibice Lutonu Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kazengę LuaLuę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Isaiah Brown. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ”Forestu” w 39. minucie spotkania, gdy Lewis Grabban zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Forestu”.

Zespół Lutonu Town ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Sammy Ameobi. Asystę zaliczył Joe Lolley.

W 59. minucie Harry Cornick został zmieniony przez Calluma McManamana. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Joe Worrallowi z ”Forestu”. Była to 69. minuta pojedynku. W 70. minucie w drużynie Lutonu Town doszło do zmiany. Luke Bolton wszedł za Jamesa Breego.

Chwilę później trener Nottinghamu Forest postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Albert Adomah, a murawę opuścił Sammy Ameobi. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w zespole ”Forestu” doszło do zmiany. Jack Robinson wszedł za Joe Lolleya.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie wynik ustalił Callum McManaman.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Nottinghamu Forest doszło do zmiany. Rafa Mir wszedł za Lewisa Grabbana. Zespołowi Lutonu Town zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Nottinghamu Forest.

Yuri Oliveira Ribeiro
70′ James Bree
Ben Watson
59′ Harry Cornick
Ryan Yates
James Collins
Joe Lolley83′
33′ Isaiah Brown
José Manuel Rodríguez Benito
33′ Kazenga LuaLua
Albert Adomah71′
59′  87′ Callum McManaman
João António Antunes Carvalho
Andrew Shinnie
Brennan Johnson
70′ Luke Bolton
Rafael Mir Vicente90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom ”Forestu” przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna ”Forestu” będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Derby County. Tego samego dnia Reading FC będzie gościć jedenastkę Lutonu Town.