Liga angielska - 15. kolejka Championship: Fulham Londyn - Hull City AFC 0-3 (0-1)

2 listopada na Craven Cottage w Londynie odbyło się spotkanie 15. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Fulham FC i Hull City. Mecz zakończył się zwycięstwem Hull City 3-0. Na stadionie zasiadło 18 168 widzów.

T. Eaves 84'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół Fulham FC (”The Cottagers”) wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie za Joe Bryana wszedł Maxime Le Marchand.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hull City (”Tygrysy”) w dziewiątej minucie spotkania, gdy Josh Bowler strzelił pierwszego gola. W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Harrisona Reeda z Fulham FC, a w 44. minucie Jacksona Irvine'a z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hull City.

W 46. minucie Bobby Reid został zmieniony przez Anthony'ego Knockaerta, co miało wzmocnić drużynę ”The Cottagers”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josha Bowlera na Toma Eavesa.

Zespół Fulham FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie wynik na 0-2 podwyższył Jarrod Bowen. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jackson Irvine.

Kibice ”The Cottagers” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aboubakara Kamarę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Denis Odoi. W 63. minucie w jedenastce ”Tygrysów” doszło do zmiany. Kevin Stewart wszedł za Jona Torala. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Stefanowi Johansenowi, piłkarzowi Fulham FC.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tom Eaves wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hull City, strzelając kolejnego gola w 84. minucie starcia. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Chwilę później trener Hull City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł George Honeyman, a murawę opuścił Jackson Irvine. W 90. minucie kartkę dostał Tom Eaves z ”Tygrysów”. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

George Long
6′ Joe Bryan
Reece Burke
Alfie Mawson
Jordy de Wijs
61′ Denis Odoi
Callum Elder
Tim Ream
Eric Lichaj
46′ Bobby De Cordova-Reid
Josh Bowler  9′ 54′
Tom Cairney
Leonardo da Silva Lopes
74′ Stefan Marius Johansen
Jackson Irvine44′ 88′
37′ Harrison Reed
Matt Ingram
6′ Maxime Le Marchand
Matthew Pennington
Zeze Steven Sessegnon
Ryan Tafazolli
46′ Anthony Knockaert
Daniel Batty
Kevin McDonald
George Honeyman88′
Josh Onomah
Kevin Linford Stewart63′
61′ Aboubakar Kamara
Tom Eaves54′  84′ 90′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę ”The Cottagers” w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

9 listopada zespół Hull City zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie West Bromwich Albion FC. Tego samego dnia Birmingham City FC będzie gościć zespół ”The Cottagers”.