Liga angielska - 15. kolejka Championship: Derby County - Middlesbrough FC 2-0 (1-0)

W pojedynku 15. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 2 listopada, zespół Derby County zwyciężył z Middlesbrough FC 2-0 (1-0). Mecz na Pride Park Stadium obejrzało 26 293 widzów.

15. kolejka Anglia - Championship
2019-11-02 16:00 | Stadion: Pride Park Stadium | Widzów: 26293 | Arbiter: D. Bond
Derby County
Middlesbrough FC
2
0
T. Lawrence 22',84'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 102 spotkania zespół Middlesbrough FC (”Boro”) wygrał 48 razy i zanotował 32 porażki oraz 22 remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Paddy McNair z zespołu gości. Była to 15. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Derby County (”Barany”) w 22. minucie spotkania, gdy Tom Lawrence strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Chris Martin.

W 32. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska George Saville osłabiając tym samym drużynę Middlesbrough FC. W 35. minucie Marcus Browne zastąpił Anfernee Dijkstela. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Barany”.

W 53. minucie w drużynie ”Barany” doszło do zmiany. George Evans wszedł za Krystiana Bielika. Niedługo później trener Derby County postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Chrisa Martina. Na boisko wszedł Martyn Waghorn, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Hayden Coulson, Stephen Walker, a na ich miejsce weszli Lewis Wing, Marvin Johnson.

Dopiero w drugiej połowie Tom Lawrence wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Barany”, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie starcia. Asystę zaliczył Jayden Bogle.

W 85. minucie w zespole Derby County doszło do zmiany. Max Lowe wszedł za Scotta Malone'a. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Marcus Browne35′
85′ Scott Malone
Patrick James Coleman McNair15′
Graeme Shinnie
Dael Fry
53′ Krystian Bielik
Jonathan Howson
Matt Clarke
Marvin Johnson79′
Duane Holmes
George Saville32′
 22′, 84′ Tom Lawrence
Marcus Tavernier
67′ Chris Martin
Lewis Wing79′
Jack Marriott
Britt Assombalonga
Ben Hamer
Tomás Mejías Osorio
53′ George Evans
Hayden Coulson79′
85′ Max Lowe
Stephen Walker79′
67′ Martyn Waghorn
Nathan Wood-Gordon

Sędzia nie ukarał ”Barany” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Derby County zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Nottingham Forest. Tego samego dnia Queens Park Rangers FC będzie rywalem drużyny Middlesbrough FC w meczu, który odbędzie się w Londynie.