Liga angielska - 15. kolejka Championship: Cardiff City FC - Birmingham City FC 4-2 (2-1)

2 listopada na Cardiff City Stadium odbył się pojedynek 15. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Cardiff City i Birminghamu City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cardiff City 4-2. Mecz obejrzało 23 778 widzów.

15. kolejka Anglia - Championship
2019-11-02 16:00 | Stadion: Cardiff City Stadium | Widzów: 23778 | Arbiter: A. Madley
I. Šunjić 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania zespół Cardiff City wygrał 17 razy i zanotował 15 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół gości (”The Blues”) pokazał swoją wyższość. W trzeciej minucie bramkę zdobył Kristian Pedersen.

Zawodnicy Cardiff City odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Joe Ralls.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ivanowi Šunjiciowi z drużyny gości. Była to 32. minuta starcia.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Cardiff City przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie Curtis Nelson dał prowadzenie swojej drużynie.

W 52. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Danny Ward osłabiając tym samym zespół gospodarzy. Trener Birminghamu City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jacques'a Maghomę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Kerim Mrabti. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 69. minucie Jude Bellingham został zmieniony przez Álvara Giméneza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Joe Ralls wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cardiff City, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Nathaniel Mendez-Laing.

Po chwili trener Cardiff City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Omar Bogle, a murawę opuścił David Hoilett. W 80. minucie Daniel Crowley został zmieniony przez Odina Baileya, co miało wzmocnić drużynę Birminghamu City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nathaniela Mendeza-Lainga na Calluma Patersona oraz Curtisa Nelsona na Souleymane'a Bambę. Na pięć minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Lukasowi Jutkiewiczowi z Birminghamu City.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 89. minucie bramkę kontaktową zdobył Ivan Šunjić.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania żółtą kartką został ukarany Lee Peltier, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie sędzia wyrzucił z boiska Harlee Deana z Birminghamu City. Dwie minuty później arbiter pokazał żółtą kartkę Marcowi Robertsowi, zawodnikowi Birminghamu City.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cardiff City w 90. minucie spotkania, gdy Joe Ralls strzelił z rzutu karnego czwartego gola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-2.

Harlee Dean90′
 38′ 85′ Curtis Nelson
Kristian Pedersen  3′
90′ Lee Peltier
Marc Roberts90′
Leandro Bacuna
Kerim Mrabti65′
Marlon Pack
Jude Bellingham69′
 30′ (k.), 69′, 90′ (k.) Joe Ralls
Daniel Crowley80′
80′ Nathaniel Mendez-Laing
Ivan Šunjić  89′ 32′
52′ Danny Ward
Francisco José Villalba Rodrigo
75′ David Junior Hoilett
Lukas Jutkiewicz85′
Alex Smithies
Connal Trueman
85′ Souleymane Bamba
Jake Clarke-Salter
80′ Callum Paterson
Wes Harding
Josh Murphy
Odin Bailey80′
Will Vaulks
David Davis
75′ Omar Bogle
Jacques Maghoma65′
Lee Tomlin
Álvaro Giménez Candela69′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

9 listopada drużyna Birminghamu City rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Fulham Londyn. Natomiast 10 listopada Bristol City FC zagra z zespołem Cardiff City na jego terenie.