Liga angielska - 14. kolejka League Two: Stevenage FC - Port Vale FC 2-1 (1-0)

W meczu 14. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 24 listopada, zespół Stevenage FC wygrał z Port Vale 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na The Lamex Stadium.

D. Rodney 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Stevenage FC wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Aramide Oteh.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Port Vale: Shaunowi Brisleyowi w 14. i Emmanuelowi Oyeleke'owi w 16. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stevenage FC.

W 53. minucie Harry McKirdy został zastąpiony przez Marka Cullena.

Trzeba było trochę poczekać, aby Danny Newton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stevenage FC, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Tom Pett.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Port Vale doszło do zmiany. Devante Rodney wszedł za Christiana Montaña.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Devante Rodney. Przy zdobyciu bramki pomagał Shaun Brisley.

Chwilę później trener Stevenage FC postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Charliego Cartera wszedł Ross Marshall, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Stevenage FC utrzymać prowadzenie. Drużynie Port Vale zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Stevenage FC.

David Fitzpatrick
83′ Jack Smith
Scott Burgess
81′ Charlie Carter
Harry McKirdy53′
Tom Pett
Emmanuel Oyeleke16′
Romain Vincelot
Christian Alexis Montaño Castillo62′
 10′ 90′ Aramide Oteh
Theo Robinson
 53′ 83′ Danny Newton
David Worrall
William Johnson
Dino Visser
Ben Coker
Adam Crookes
81′ Ross Marshall
Zachary Mills
83′ Arthur Iontton
Mark Cullen53′
83′ Elliott List
Alex Hurst
90′ Inih Effiong
Devante Rodney62′  80′
Arthur Read

Przewaga zespołu Port Vale w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Port Vale pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Port Vale w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.