Liga angielska - 14. kolejka League Two: Salford City FC - Morecambe FC 2-1 (2-0)

W starciu 14. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 24 listopada, zespół Salford City wygrał z Morecambe 2-1 (2-0). Pojedynek odbył się na The Peninsula Stadium.

C. Stockton 54'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Salford City i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Salford City w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Ashley Hunter. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Di'Shon Bernard.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Salford City, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy Ashley Hunter. Bramka padła po podaniu Di'Shona Bernarda.

W 54. minucie za Martina Smitha wszedł Oscar Threlkeld.

Niedługo później Cole Stockton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Morecambe, zdobywając bramkę w tej samej minucie meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Adam Phillips.

W 60. minucie arbiter ukarał kartką Yanna Songo'o, zawodnika gości. Niedługo później trener Salford City postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Brunona Andradego wszedł Jordan Turnbull, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Salford City utrzymać prowadzenie. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Toma Elliotta z Salford City, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Ryana Cooneya z drużyny przeciwnej.

Zespołowi Morecambe zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Salford City.

Ryan Cooney90′
10′ 54′ Martin Smith
Adam Phillips
64′ Luke Burgess
Aaron Wildig
 41′, 44′ Ashley Hunter
Yann Songo'o60′
6′ 74′ Alex Denny
Carlos Mendes Gomes
36′ 74′ Bruno Miguel Carvalho Andrade
Cole Stockton  54′
28′ Ian Henderson
Jordan Slew
William Evans
Mark Halstead
54′ Oscar Threlkeld
Steven Hendrie
74′ Jordan Turnbull
Toumani Diagouraga
George Boyd
Nathaniel Knight-Percival
Emmanuel Dieseruvwe
John O'Sullivan
64′ 86′ Tom Elliott
Freddie Price
74′ Brandon Thomas-Asante
Ben Pringle

Jedenastka Salford City była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gospodarzy. Przyznał im cztery żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Morecambe obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Morecambe nie skorzystała ze zmian.