Liga angielska - 14. kolejka League One: Wigan Athletic FC - Bristol Rovers FC 0-0

W starciu 14. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 24 listopada, zespół Wigan Athletic zremisował z Bristolem Rovers 0-0. Mecz odbył się na DW Stadium.

14. kolejka Anglia - League One
2020-11-24 20:00 | Stadion: DW Stadium | Arbiter: James Bell
Wigan Athletic FC
Bristol Rovers FC
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Wigan Athletic (”The Latics”) wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Curtisowi Tiltowi z drużyny gospodarzy. W 65. minucie Ali Koiki zastąpił Josha Barretta.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christophera Merriego z Wigan Athletic, a w 76. minucie Josha Hare'a z drużyny przeciwnej. Po chwili trener ”The Latics” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Christophera Merriego. Na boisko wszedł Harry McHugh, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Aleksa Perry'ego, zawodnika Wigan Athletic.

W 90. minucie w jedenastce Wigan Athletic doszło do zmiany. Oliver Crankshaw wszedł za Thela Aasgaarda.

Josh Hare76′ 78′
61′ Curtis Tilt
Joshua Grant
88′ Alex Perry
Luke McCormick66′
72′ 83′ Christopher Merrie
Ali Koiki65′
Matt Palmer
Edward Upson
90′ Thelo Aasgaard
Alfie Kilgour78′
90′ Oliver Crankshaw
Ben Liddle
83′ Harry McHugh
Zain Walker65′
Divin Baningime
Zain Westbrooke66′
Charlie Jolley
Josh Barrett65′

Drużyna Bristolu Rovers miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Wigan Athletic otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Bristolu Rovers w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.