Liga angielska - 14. kolejka League One: Rochdale AFC - Northampton Town FC 1-1 (0-1)

W meczu 14. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 24 listopada, drużyna Rochdale zremisowała z Northampton Town 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Crown Oil Arena.

H. Smith 19'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Rochdale wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Northampton Town otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Harry Smith. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mark Marshall.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Northampton Town.

Na murawie, jak to często zdarzało się Rochdale w tym sezonie, pojawił się Ryan McLaughlin, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Tolajego Bolę. W 68. minucie Ricky Holmes został zastąpiony przez Christophera Missilou.

W tej samej minucie Shaun McWilliams został zmieniony przez Chrisa Linesa, co miało wzmocnić jedenastkę Northampton Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aarona Morleya na Kwadwa Baaha. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Jackowi Sowerby'emu z Northampton Town. Była to 79. minuta pojedynku.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. Na pięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Stephen Humphrys.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Fraser Horsfall
46′ Tolaji Bola
Michael Harriman
Matthew Lund
Shaun McWilliams68′
Alex Newby
Mark Marshall
71′ Aaron Morley
Jack Sowerby79′
Oliver Rathbone
Ricky Holmes68′
 85′ Stephen Humphrys
Harry Smith  19′
Jake Beesley
Sam Hoskins
Ben Chalton
Steve Arnold
46′ Ryan McLaughlin
Caleb Chukwuemeka
71′ Kwadwo Baah
Danny Rose

Przewaga zespołu Rochdale w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter nie ukarał zawodników Rochdale żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół Rochdale w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Drużyna gości w drugiej połowie także dokonała dwóch zmian.