Liga angielska - 14. kolejka League One: Peterborough United - Plymouth Argyle 1-0 (1-0)

W meczu 14. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 24 listopada, zespół Peterborough United wygrał z Plymouth Argyle 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Weston Homes Stadium.

J. Clarke-Harris 41'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków zespół Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 17. a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”The Greens” i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Peterborough United w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jonson Clarke-Harris. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Siriki Dembélé.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Peterborough United.

W 65. minucie za Ryana Hardiego wszedł Frank Nouble. Kibice Plymouth Argyle nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bena Reevesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Conor Grant.

W 71. minucie w jedenastce ”The Greens” doszło do zmiany. Byron Moore wszedł za Joe Edwardsa. Chwilę później trener Peterborough United postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ryana Brooma wszedł Niall Mason, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Peterborough United utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jerome Opoku29′
75′ Ryan Broom
Joe Edwards71′
Jack Taylor
Tyrese Momodu Fornah
75′ Reece Brown
George Cooper
Dan Butler
Danny Mayor
85′ Samuel Szmodics
Conor Grant71′
 41′ 78′ Jonson Clarke-Harris
Luke Jephcott82′
17′ Siriki Dembélé
Ryan Hardie65′
Dániel Gyollai
Luke McCormick
75′ Niall Mason
Will Aimson
75′ Ethan Hamilton
Panutche Amadu Pereira Camará
85′ Louis Samuel Reed
Ben Reeves71′
Serhat Taşdemir
Dominic Telford82′
78′ Mohamed Eisa
Byron Moore71′
Idris Kanu
Frank Nouble65′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Peterborough United obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.