Liga angielska - 14. kolejka Championship: Swansea City AFC - Cardiff City FC 1-0 (1-0)

27 października na Liberty Stadium odbyło się starcie 14. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Swansea City i Cardiff City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Swansea City 1-0. Mecz obejrzało 20 270 widzów.

B. Wilmot 24'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Cardiff City wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedynego gola meczu strzelił Ben Wilmot dla jedenastki Swansea City. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Wayne Routledge.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Swansea City.

W 63. minucie Robert Glatzel zastąpił Omara Boglego. Niedługo później trener Swansea City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Sam Surridge, a murawę opuścił Nathan Dyer.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Callum Paterson, Josh Murphy, a na ich miejsce weszli Nathaniel Mendez-Laing, Gavin Whyte. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Joe Rallsowi, zawodnikowi gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sean Morrison
 24′ Ben Wilmot
Lee Peltier
George Byers
Marlon Pack
74′ Nathan Dyer
Will Vaulks
74′ Sam Surridge
Omar Bogle63′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Swansea City żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół Cardiff City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.