Liga angielska - 14. kolejka Championship: Sheffield Wednesday FC - Leeds United 0-0

W pojedynku 14. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 26 października, drużyna Sheffield Wednesday zremisowała z Leeds United 0-0. Mecz na Hillsborough obejrzało 27 516 widzów.

14. kolejka Anglia - Championship
2019-10-26 13:30 | Stadion: Hillsborough | Widzów: 27516 | Arbiter: T. Robinson
Sheffield Wednesday FC
Leeds United
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 73 mecze zespół Leeds United (”Pawie”) wygrał 33 razy i zanotował 22 porażki oraz 18 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Joeyowi Pelupessy'emu z zespołu gospodarzy. Była to 41. minuta starcia.

Trener Leeds United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Edward Nketiah, a murawę opuścił Patrick Bamford. W 76. minucie Hélder Costa zastąpił Liama Coopera.

Po chwili trener Sheffield Wednesday postanowił wzmocnić linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Joeya Pelupessy'ego. Na boisko wszedł Kieran Lee, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 86. minucie w jedenastce Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Fernando Forestieri wszedł za Atdhe Nuhiu. W doliczonym czasie gry arbiter przyznał kartkę Kieran Lee z Sheffield Wednesday.

Kalvin Phillips
41′ 84′ Joey Pelupessy
. Helder Costa76′
86′ Atdhe Nuhiu
Leif Davis
84′ 90′ Kieran Lee
Robbie Gotts
Jacob Murphy
Jack Clarke
86′ Fernando Martín Forestieri
Edward Nketiah46′
Sam Winnall
Tyler Roberts

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Leeds United żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Drużyna ”Pawii” w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.