Liga angielska - 14. kolejka Championship: Preston - Blackburn Rovers 3-2 (0-2)

W pojedynku 14. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 26 października, drużyna Prestonu wygrała z Blackburnem Rovers 3-2 (0-2). Mecz na Deepdale obejrzało 19 165 widzów.

S. Gallagher 11'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 spotkania jedenastka Prestonu (”The Lilywhites”) wygrała 25 razy i zanotowała 14 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Prestonu Declan Rudd.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) w 11. minucie spotkania, gdy Sam Gallagher strzelił drugiego gola. Trener Prestonu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jaydena Stockleya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Paul Gallagher. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 53. minucie bramkę kontaktową zdobył Tom Barkhuizen. Sytuację bramkową stworzył Sean Maguire. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Johnson. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Sama Gallaghera, zawodnika gości.

W 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Tom Barkhuizen z Prestonu. Przy zdobyciu bramki asystował Alan Browne.

W 84. minucie Joe Rothwell zastąpił Dannego Grahama. W 87. minucie arbiter pokazał kartkę Bradleyowi Dackowi z jedenastki gości. W doliczonym czasie gry w zespole Prestonu doszło do zmiany. Brad Potts wszedł za Seana Maguire'a.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Maguire
1′ (samob.) Declan Rudd
Derrick Williams
 53′, 82′ Tom Barkhuizen
Elliott Bennett
Alan Browne
Bradley Dack87′
29′ Paul Gallagher
Corry Evans
 65′ (k.) Daniel Johnson
Joe Rothwell84′
Ben Pearson
Sam Gallagher  11′ 68′
90′ Sean Maguire
Stewart Downing
90′ Brad Potts
Bradley Johnson
David Nugent
Joe Rankin-Costello
29′ Jayden Stockley
Danny Graham84′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Blackburnu Rovers przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Blackburnu Rovers w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.

2 listopada zespół ”Wędrowców” rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Sheffield Wednesday FC. Natomiast 3 listopada Charlton Athletic FC będzie przeciwnikiem drużyny Prestonu w meczu, który odbędzie się w Londynie.