Liga angielska - 14. kolejka Championship: Norwich City - Coventry City FC 1-1 (1-0)

W starciu 14. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 28 listopada, drużyna Norwich City zremisowała z Coventry City 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Carrow Road. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Płachetę występującego w Norwich City (”Kanarki”).

M. Biamou 89'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań zespół Coventry City (”Błękitni”) wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Norwich City próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Norwich City otworzyli wynik. W 27. minucie z karnego bramkę zdobył Mario Vrančić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Norwich City.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Jakobowi Sørensenowi, piłkarzowi Norwich City. W 61. minucie Ben Sheaf zastąpił Jordana Shipleya.

Trener ”Błękitnych” postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Liama Kelly'ego i na pole gry wprowadził napastnika Maxime'a Biamou. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyny zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Po chwili trener ”Kanarki” postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Josha Martina wszedł Christoph Zimmermann, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

”Błękitni” w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 89. minucie gola wyrównującego strzelił Maxime Biamou.

W doliczonej drugiej minucie starcia sędzia pokazał kartkę Maximillianowi Aaronsowi z Norwich City. W tej samej minucie w drużynie Norwich City doszło do zmiany. Reece McAlear wszedł za Maximilliana Aaronsa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Ben Wilson
90′ 90′ Maximillian James Aarons
Fankaty Dabo77′
Grant Hanley
Leo Skiri Østigård
Ben Gibson
Dominic Hyam
55′ Jakob Lungi Sørensen
Ryan Giles
Alexander Banor Tettey
Kyle John McFadzean
85′ Joshua Saul Martin
Liam Kelly77′
Przemysław Płacheta
Callum O'Hare
Oliver Skipp
Jamie Allen61′
 27′ (k.) Mario Vrančić
Blaine Rowe
85′ Christoph Zimmermann
Jordan Thompson
Thomas Dickson-Peters
Gustavo Hamer61′
90′ Reece McAlear
Wesley Jobello77′
Tyrese Omotoye
Jordan Shipley61′

William Adipepe Pandi Bapaga

Maxime Biamou Ngapmou Yoke77′  89′

Tyler Walker62′

Przewaga jedenastki Norwich City w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników Coventry City żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Coventry City w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.