Liga angielska - 14. kolejka Championship: Millwall FC - Stoke City FC 2-0 (1-0)

W starciu 14. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 26 października, jedenastka Milwall FC wygrała ze Stoke City 2-0 (1-0). Mecz na The Den w Londynie obejrzało 14 008 widzów.

J. Wallace 75'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Drużyna Stoke City (”Garncarze”) wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko siedem.

Od pierwszych minut drużyna ”Garncarze” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Milwall FC (”Lwy”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do ”Lwy” w 28. minucie spotkania, gdy Ben Thompson zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Jed Wallace.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Shane'owi Fergusonowi z Milwall FC. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Lwy”.

Drugą połowę drużyna Stoke City rozpoczęła w zmienionym składzie, za Scotta Hogana wszedł James McClean. Trener Milwall FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Shane'a Fergusona. Na boisko wszedł Connor Mahoney, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 71. minucie Tom Bradshaw został zmieniony przez Jóna Bodvarssona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milwall FC w 75. minucie spotkania, gdy Jed Wallace strzelił z karnego drugiego gola. Chwilę później trener ”Garncarze” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Sam Vokes, a murawę opuścił Bruno Martins.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Stoke City doszło do zmiany. Tyrese Campbell wszedł za Thomasa Ince'a. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Bruno Martins Indi76′
45′ 64′ Shane Ferguson
Joe Allen
Jayson Molumby
Sam Clucas
 28′ Ben Thompson
Thomas Ince85′
 75′ (k.) Jed Wallace
Papa Alioune N'Diaye
Shaun Williams
Scott Hogan46′
71′ Tom Bradshaw
Stephen Ward
64′ Connor Mahoney
Jordan Cousins
71′ Jón Dadi Bodvarsson
James McClean46′
Aiden O'Brien
Tyrese Campbell85′
Matt Smith
Sam Vokes76′

Sędzia nie ukarał zawodników Stoke City żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka ”Garncarze” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

2 listopada zespół Milwall FC zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Reading FC. Natomiast 4 listopada West Bromwich Albion FC zagrają z zespołem Stoke City na jego terenie.