Liga angielska - 14. kolejka Championship: Middlesbrough FC - Fulham Londyn 0-0

W meczu 14. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 26 października, zespół Middlesbrough FC zremisował z Fulham FC 0-0. Mecz na Riverside Stadium obejrzało 19 101 widzów.

14. kolejka Anglia - Championship
2019-10-26 16:00 | Stadion: Riverside Stadium | Widzów: 19101 | Arbiter: P. Bankes
Middlesbrough FC
Fulham Londyn
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań zespół Fulham FC (”The Cottagers”) wygrał 12 razy i zanotował 11 porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartkę dostał Denis Odoi z Fulham FC.

W 17. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Marek Rodak osłabiając tym samym zespół Fulham FC. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Fulham FC jak grom z jasnego nieba, trener w 19. minucie ściągnął z boiska pomocnika Josha Onomaha, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Marcus Bettinelli. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Middlesbrough FC: Marcusowi Tavernierowi w 42. minucie i Haydenowi Coulsonowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Kibice Middlesbrough FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcusa Browne'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić George Saville. W 68. minucie Hayden Coulson został zmieniony przez Marvina Johnsona.

W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Harrisona Reeda z ”The Cottagers”, a w 87. minucie Paddy'ego McNaira z drużyny przeciwnej.

Marek Rodak17′
45′ 68′ Hayden Coulson
Tim Ream
87′ Paddy McNair
Bobby Reid81′
64′ George Saville
Tom Cairney
42′ Marcus Tavernier
Maxime Le Marchand84′
64′ Marcus Browne
Zeze Steven Sessegnon
Adam Clayton
Stefan Marius Johansen
Anfernee Dijksteel
Anthony Knockaert81′
68′ Marvin Johnson
Kevin McDonald
Ben Liddle
Aboubakar Kamara

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a w drugiej jedną żółtą.

Zespół Middlesbrough FC w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.

2 listopada zespół ”The Cottagers” zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Hull City AFC. Tego samego dnia Derby County będzie gościć zespół Middlesbrough FC.