Liga angielska - 14. kolejka Championship: Brentford FC - Queens Park Rangers FC 2-1 (1-1)

W meczu 14. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 27 listopada, zespół Brentford FC wygrał z Queens Park Rangers 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Brentford Community Stadium.

L. Dykes 26'

Zespół Brentford FC bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała dziewiąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Brentford FC wygrał aż siedem razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brentford FC w 14. minucie spotkania, gdy Vitaly Janelt strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Rico Henry.

Zawodnicy Queens Park Rangers odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Lyndon Dykes. W zdobyciu bramki pomógł Bright Osayi-Samuel.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicholasa Hamalainena z Queens Park Rangers, a w 39. minucie Madsa Becha z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Brentford FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pelendę Dasilvę, Henrika Dalsgaarda weszli Mathias Jensen, Pontus Jansson.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Brentford FC przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie wynik ustalił Ivan Toney. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Emiliano Marcondes.

W 65. minucie żółtą kartkę dostał Todd Kane, zawodnik gości. W 71. minucie Tarique Fosu zastąpił Sergiego Canósa. W tej samej minucie trener Brentford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Marcus Forss, a murawę opuścił Emiliano Marcondes.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Dominicowi Ballowi z Queens Park Rangers. W 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Todd Kane z zespołu Queens Park Rangers i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 65. minucie. Trener ”Super Hoops” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Macauleya Bonne'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Nicholas Hamalainen.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Brentford FC doszło do zmiany. Saman Ghoddos wszedł za Bryana Mbeumo. W szóstej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Sergi Canós, zawodnik Brentford FC. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Timothy Dieng
46′ Henrik Dalsgaard
Todd Kane65′ 83′
Ethan Pinnock
Robert Dickie
39′ Mads Bech Sørensen
Yoann Barbet
Rico Henry
Nicholas Hamalainen29′ 85′
46′ Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Dominic Ball74′ 80′
71′ Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Bright Osayi-Samuel
 14′ Vitaly Janelt
Chris Anthony Willock73′
87′ Bryan Mbeumo
Tom Carroll
 64′ Ivan Toney
Ilias Chair
71′ Tarique Fosu
Lyndon Dykes  26′
Luke Daniels
Liam Kelly
46′ Pontus Jansson
Osman Kakay
Finley Stevens
Conor Masterson
Dominic Thompson
Lee Wallace
71′ 90′ Sergi Canós Tenes
Albert Adomah80′
46′ Mathias Jensen
Faysal Bettache
71′ Marcus Forss
George Thomas73′
87′ Saman Ghoddos
Macauley Miles Bonne85′
Aaron Presley
Charlie Kelman

Piłkarze gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Brentford FC w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.