Liga angielska - 14. kolejka Championship: Birmingham City FC - Millwall FC 0-0

W starciu 14. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 28 listopada, jedenastka Birminghamu City zremisowała z Milwall FC 0-0. Spotkanie odbyło się na St Andrew's Trillion Trophy Stadium.

14. kolejka Anglia - Championship
2020-11-28 16:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: Andy Woolmer
Birmingham City FC
Millwall FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół Birminghamu City (”The Blues”) wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz siedem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jeda Wallace'a z Milwall FC (”Lwy”), a w 28. minucie Jonathana Lekę z drużyny przeciwnej.

Trener Milwall FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Troya Parrotta. Na boisko wszedł Matt Smith, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie za Jonathana Lekę wszedł Jérémie Bela.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Ivan Šunjić z jedenastki gospodarzy. Była to 79. minuta starcia. W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy Milwall FC: Ben Thompson, Tom Bradshaw, a na ich miejsce weszli Jed Wallace, Jón Bodvarsson.

Ryan Woods
28′ 78′ Jonathan Leko
Jed Wallace21′ 87′
Lukas Jutkiewicz
Jón Dadi Bodvarsson87′
79′ Ivan Šunjić
Shane Ferguson
78′ Jérémie Bela
Matt Smith63′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki ”The Blues”, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Zespół ”The Blues” w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.