Liga angielska - 13. kolejka League Two: Tranmere Rovers FC - Grimsby Town FC 5-0 (4-0)

W spotkaniu 13. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 21 listopada, drużyna Tranmere Rovers wysoko wygrała z Grimsby Town 5-0 (4-0). Mecz odbył się na Prenton Park w Birkenhead.

P. Lewis 86'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył James Vaughan. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Calum MacDonald.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Tranmere Rovers , zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Peter Clarke.

W 29. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił James Vaughan z Tranmere Rovers.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tranmere Rovers w 34. minucie spotkania, gdy Otis Mohammed zdobył czwartą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Luke Hendrie z Grimsby Town. Była to 35. minuta pojedynku.

W 39. minucie za George'a Williamsa wszedł Danny Preston. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 55. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Tranmere Rovers: Corey Taylor, Liam Feeney, James Vaughan, Otis Mohammed, na ich miejsce weszli: Kaiyne Woolery, Paul Lewis, Morgan Ferrier, Danny Lloyd. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Montela Gibsona, Terry'ego Taylora, Daniela Rosego, Owena Windsora zajęli: Matt Green, Elliott Hewitt, Max Wright, Sean Scannell. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luke'a Waterfalla z Grimsby Town, a w 78. minucie Emmanuela Monthego z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie wynik na 5-0 podwyższył Paul Lewis. Przy strzeleniu gola asystował Morgan Ferrier.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Luke Hendrie35′
 27′ Peter Clarke
Luke Waterfall65′
78′ Emmanuel Monthe
Matthew Pollock
Calum MacDonald
Harry Clifton
70′ Liam Feeney
Owura Edwards
 34′ 82′ Otis Jan Mohammed Khan
Terry Taylor55′
Kieron Morris
Daniel Rose62′
Jay Spearing
George Williams39′
70′ Corey Taylor
Montel Gibson55′
 10′, 29′ (k.) 81′ James Vaughan
Danny Preston39′
70′  86′ Paul Lewis
Sean Scannell62′
82′ Danny Lloyd
Luke Spokes
81′ Morgan Ferrier
Max Wright62′
70′ Kaiyne Woolery
Matt Green55′

Zawodnicy Tranmere Rovers dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Grimsby Town wymieniła pięciu zawodników.