Liga angielska - 13. kolejka League Two: Salford City FC - Bradford City AFC 3-0 (3-0)

W spotkaniu 13. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 21 listopada, zespół Salford City zwyciężył z Bradford City 3-0 (3-0). Starcie odbyło się na The Peninsula Stadium.

I. Henderson 21'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Salford City wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ben Richards-Everton z Bradford City. Była to druga minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salford City w ósmej minucie spotkania, gdy Luke Burgess zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Salford City, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie trafił Ian Henderson. Sytuację bramkową stworzył Tom Clarke.

W pierwszej minucie doliczonego czasu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Luke Burgess z Salford City. Przy strzeleniu gola pomógł Ian Henderson.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Elliota Watta z Bradford City, a w 48. minucie Ashleya Huntera z drużyny przeciwnej. Drugą połowę drużyna Bradford City rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bena Richardsa-Evertona, Harry'ego Pritcharda, Garetha Evansa weszli Dylan Mottley-Henry, Kian Scales, Levi Sutton.

W 62. minucie Jason Lowe został zmieniony przez Oscara Threlkelda. W 67. minucie Bruno Andrade został zmieniony przez Brandona Thomasa-Asante'a, co miało wzmocnić zespół Salford City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Austina Samuelsa na Zelego Ismaila. W 83. minucie w jedenastce Salford City doszło do zmiany. Jordan Turnbull wszedł za Ashleya Huntera.

W tej samej minucie w drużynie Salford City doszło do zmiany. George Boyd wszedł za Luke'a Burgessa.

Harry Pritchard46′
 8′, 45′ 83′ Luke Burgess
Gareth Evans46′
48′ 83′ Ashley Hunter
Connor Wood
62′ Jason Lowe
Elliot Watt46′
67′ Bruno Miguel Carvalho Andrade
Austin Samuels71′
 21′ Ian Henderson
Clayton Donaldson
William Evans
Sam Hornby
62′ Oscar Threlkeld
Finn Cousin-Dawson
83′ Jordan Turnbull
Jackson Longridge
83′ George Boyd
Zeli Ismail71′
Emmanuel Dieseruvwe
Dylan Mottley-Henry46′
Tom Elliott
Kian Scales46′
67′ Brandon Thomas-Asante
Levi Sutton46′

Zawodnicy Salford City obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.