Liga angielska - 13. kolejka League Two: Mansfield Town FC - Colchester United FC 1-1 (0-0)

20 listopada na One Call Stadium odbył się mecz 13. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Mansfield Town i Colchestera Utd. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

L. Norris 85'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków jedenastka Mansfield Town wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Mansfield Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Colchestera Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie Kwame Poku został zastąpiony przez Calluma Harriotta. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Ollie Clarke, piłkarz gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Nicky Maynard wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mansfield Town, zdobywając bramkę w 67. minucie starcia. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zanotował George Lapslie.

W następstwie utraty bramki trener Colchestera Utd postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Bena Stevensona i na pole gry wprowadził napastnika Michaela Foliviego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Niedługo później trener Mansfield Town postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Olliego Clarke'a wszedł Corey O'Keeffe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie.

Piłkarze Colchestera Utd odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Luke Norris. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Callum Harriott.

W 88. minucie kartkę otrzymał Farrend Rawson z Mansfield Town. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Miles Welch-Hayes80′
88′ Farrend Rawson
Noah Chilvers
62′ 85′ Ollie Clarke
Kwame Poku61′
George Lapslie
Courtney Senior70′
Stephen McLaughlin
Ben Edward Stevenson70′
 67′ Nicky Maynard
Omar Sowunmi
85′ Corey O'Keeffe