Liga angielska - 13. kolejka League Two: Leyton Orient - Harrogate Town FC 3-0 (2-0)

W spotkaniu 13. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 21 listopada, jedenastka Leyton Orient wygrała z Harrogate Town 3-0 (2-0). Mecz odbył się na The Breyer Group Stadium w Londynie.

D. Johnson 18',31',73'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leyton Orient w 18. minucie spotkania, gdy Danny Johnson strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Conor Wilkinson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Josh Coulson z Leyton Orient. Była to 26. minuta starcia.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Leyton Orient, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi w 31. minucie Danny Johnson. Bramka padła po podaniu Josha Coulsona.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Harrogate Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jake'a Lawlora wszedł Warren Burrell. W 60. minucie Lloyd Kerry został zmieniony przez Connora Kirby'ego.

W tej samej minucie trener Harrogate Town postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jon Stead, a murawę opuścił Aaron Martin. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Warrena Burrella z Harrogate Town, a w 70. minucie Joe Widdowsona z drużyny przeciwnej.

W 73. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Danny Johnson z Leyton Orient. Sytuację bramkową stworzył Jobi McAnuff.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Leyton Orient doszło do zmiany. James Dayton wszedł za Jobiego McAnuffa. W 80. minucie kartkę dostał Daniel Jones z jedenastki gości. Kibice Leyton Orient nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jordana Maguire'a-Drewa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Conor Wilkinson.

W 82. minucie James Brophy został zmieniony przez Louisa Dennisa, a za Hectora Kyprianou wszedł na boisko Josh Wright, co miało wzmocnić zespół Leyton Orient. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brendana Kiernana na Toma Walkera. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Ryan Fallowfield
26′ Josh Coulson
Jake Lawlor46′
Daniel Happe
Connor Hall
70′ Joe Widdowson
Daniel Jones80′
78′ Jobi McAnuff
George Thomson
87′ Hector Kyprianou
Lloyd Kerry60′
Ousseynou Cissé
Josh Falkingham
82′ Conor Wilkinson
Brendan Kiernan85′
 18′, 31′, 73′ Danny Johnson
Aaron Martin60′
82′ James Brophy
Warren Matthew Burrell46′ 68′
78′ James Dayton
Connor Kirby60′
82′ Jordan Maguire-Drew
Tom Walker85′
87′ Josh Wright
Jon Stead60′
82′ Louis Dennis

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.