Liga angielska - 13. kolejka League One: Wigan Athletic FC - Oxford United FC 1-2 (0-0)

21 listopada na DW Stadium odbyło się spotkanie 13. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wigan Athletic i Oxford Utd. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Oxford Utd 2-1.

J. Henry 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Wigan Athletic (”The Latics”) wygrała aż sześć razy, nie przegrywając żadnego meczu.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Oxford Utd w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Matt Taylor. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcus McGuane.

W 70. minucie za Marcusa McGuane'a wszedł Mark Sykes. W tej samej minucie w zespole Wigan Athletic doszło do zmiany. Alex Perry wszedł za Matta Palmera. Trener Wigan Athletic wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Olivera Crankshawa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Danny Gardner. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola.

W 78. minucie Liam Kelly został zmieniony przez Seana Clare'a, a za Jordana Obitę wszedł na boisko Olamide Shodipo, co miało wzmocnić jedenastkę Oxford Utd. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gavina Masseya na Thela Aasgaarda. W 82. minucie kartkę obejrzał Thomas James z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oxford Utd w 86. minucie spotkania, gdy James Henry zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Sean Clare.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie bramkę kontaktową zdobył Thelo Aasgaard. Asystę zanotował Tom Pearce.

W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Álex Gorrín, zawodnik Oxford Utd. Chwilę później trener Oxford Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia na plac gry wszedł Daniel Agyei, a murawę opuścił Matt Taylor. W tej samej minucie w drużynie Oxford Utd doszło do zmiany. John Mousinho wszedł za Jamesa Henry'ego.

Minutę później sędzia ukarał kartką Christophera Merriego, piłkarza gospodarzy. Jedenastce ”The Latics” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Oxford Utd.

Simon Eastwood
82′ Thomas James
Josh Ruffles
84′ Gavin Massey
Liam Kelly78′
90′ Christopher Merrie
Marcus McGuane70′
71′ Danny Gardner
Alejandro Rodríguez Gorrín90′
70′ Matt Palmer
John Mousinho90′
84′  88′ Thelo Aasgaard
Sean Clare78′
71′ Oliver Crankshaw
Anthony Forde
70′ Alex Perry
Mark Sykes70′
Divin Baningime
Daniel Agyei90′
Charlie Jolley
Olamide Shodipo78′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Wigan Athletic, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Oxford Utd w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.