Liga angielska - 13. kolejka League One: Rochdale AFC - AFC Wimbledon 0-1 (0-0)

21 listopada na Crown Oil Arena odbył się mecz 13. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Rochdale i Wimbledon. Starcie zakończyło się zwycięstwem Wimbledon 1-0.

E. Chislett 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Wimbledon wygrał aż trzy razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach zespół Rochdale próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Anthony'emu Hartiganowi z jedenastki gości. Była to 30. minuta pojedynku.

Trener Rochdale postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Jimmy'ego Ryana i na pole gry wprowadził napastnika Stephena Humphrysa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Shane'owi McLoughlinowi, zawodnikowi gości.

W 72. minucie Callum Reilly zastąpił Jacka Rudoniego. Od 79 minuty boisko opuścili zawodnicy Rochdale: Jake Beesley, Oliver Rathbone, Alex Newby, na ich miejsce weszli: Matt Done, Stephen Dooley, Kwadwo Baah. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Terella Thomasa, Ryana Longmana, Aleksa Woodyarda zajęli: Ben Heneghan, Ollie Palmer, Ethan Chislett.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 66 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W doliczonej drugiej minucie spotkania bramkę zdobył Ethan Chislett. Asystę zaliczył Jack Rudoni.

Shane McLoughlin72′
90′ Alex Newby
Alex Woodyard87′
61′ Jimmy Ryan
Callum Reilly72′
Matthew Lund
Steve Seddon
90′ Oliver Rathbone
Anthony Hartigan30′
Aaron Morley
Ryan Longman87′
80′ Jake Beesley
Joe Pigott
Ben Chalton
Nik Tzanev
Jim McNulty
Cheye Alexander
80′ Matt Done
Nesta Guinness-Walker
90′ Stephen Dooley
Ben Heneghan79′
90′ Kwadwo Baah
Ethan Chislett87′  90′
61′ Stephen Humphrys
Jack Rudoni72′
Fabio Tavares
Ollie Palmer87′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Wimbledon przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.