Liga angielska - 13. kolejka League One: Peterborough United FC - Blackpool FC 1-2 (0-1)

W meczu 13. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 21 listopada, drużyna Peterborough United przegrała z Blackpool FC 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Weston Homes Stadium.

G. Madine 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka Blackpool FC (”Mandarynki”) wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Blackpool FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie bramkę zdobył Jerry Yates. Asystę zaliczył Marvin Ekpiteta.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mandarynki: Jamesowi Husbandowi w 31. i Kennethowi Dougallowi w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Blackpool FC.

Trener Peterborough United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Ryan Broom, a murawę opuścił Joe Ward. W 63. minucie w drużynie Peterborough United doszło do zmiany. Mohamed Eisa wszedł za Samuela Szmodicsa.

W tej samej minucie Niall Mason został zastąpiony przez Frazera Blake'a-Tracy'ego. Między 67. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Zespół Peterborough United wyrównał wynik meczu. W 84. minucie Frankie Kent wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zaliczył Dan Butler.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Gary Madine. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył CJ Hamilton.

Chwilę później trener Blackpool FC postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika CJa Hamiltona wszedł Jordan Gabriel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Blackpool FC utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Christopher Maxwell
63′ Niall Mason
Oliver Turton
 84′ Frankie Kent
Marvin Ekpiteta
Mark Beevers
Daníel Leó Grétarsson
67′ Dan Butler
James Husband31′
78′ Reece Brown
Kenneth Dougall44′
52′ Joe Ward
CJ Hamilton90′
81′ Siriki Dembélé
Sullay Kaikai72′
Jack Taylor
Grant Ward72′
63′ Samuel Szmodics
Jerry Yates  19′ 72′
68′ Jonson Clarke-Harris
Gary Madine  90′
Dániel Gyollai
Jack Sims
63′ Frazer Blake-Tracy
Daniel Ballard
52′ Ryan Broom
Jordan Gabriel90′
78′ Ethan Hamilton
Demetri Mitchell
Louis Samuel Reed
Ethan Robson72′
63′ Mohamed Eisa
Benjamin Woodburn72′
Idris Kanu
Keshi Anderson72′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Peterborough United, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.