Liga angielska - 13. kolejka League One: Ipswich Town - Wycombe Wanderers FC 0-0

W starciu 13. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 26 listopada, zespół Ipswich Town zremisował z Wycombe Wanderers 0-0. Mecz na Portman Road obejrzało 19 215 widzów.

13. kolejka Anglia - League One
2019-11-26 20:45 | Stadion: Portman Road | Widzów: 19215 | Arbiter: A. Young
Ipswich Town
Wycombe Wanderers FC
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut jedenastka Wycombe Wanderers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Ipswich Town (”The Tractor Boys”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Od 31. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Ipswich Town i jedną drużynie przeciwnej.

W 61. minucie kartką został ukarany Anthony Stewart, piłkarz gości. Chwilę później trener Wycombe Wanderers postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Paula Smytha. Na boisko wszedł Scott Kashket, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 71. minucie za Matta Bloomfielda wszedł Nicholas Freeman. Między 79. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 82. minucie boisko opuścili piłkarze Ipswich Town: Gwion Edwards, Daniel Rowe, a na ich miejsce weszli James Wilson, Emyr Huws.

W 87. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Ipswich Town doszło do zmiany. Will Keane wszedł za Jamesa Norwooda. W 90. minucie arbiter pokazał kartki Scottowi Kashketowi, Adebayowi Akinfenwie z drużyny gości.

Darius Charles
45′ Janoi Donacien
Jack Grimmer
34′ Luke Garbutt
Joe Jacobson 87′ (k.)
82′ James Wilson
Anthony Stewart61′
81′ Luke Woolfenden
David Wheeler
82′ Emyr Huws
Matt Bloomfield71′
31′ John Nolan
Dominic Gape
Cole Skuse
Curtis Thompson83′
44′ 88′ James Norwood
Rolando Aarons
82′ Gwion Edwards
Nicholas Freeman71′
Alan Judge
Nnamdi Ofoborh
82′ Daniel Martin Rowe
Scott Kashket62′ 90′
88′ Will Keane
Alex Samuel

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy sześć.

Jedenastka ”The Tractor Boys” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Dopiero 7 grudnia jedenastka Wycombe Wanderers zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Bury FC. Tego samego dnia Coventry City FC będzie przeciwnikiem zespołu ”The Tractor Boys” w meczu, który odbędzie się w Birminghamie.