Liga angielska - 13. kolejka Championship: West Bromwich Albion FC - Barnsley FC 2-2 (0-2)

22 października na The Hawthorns w West Bromwich odbyło się spotkanie 13. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami WBA i Barnsley FC. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 22 086 widzów.

C. Woodrow 18',24'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna Barnsley FC (”The Tykes”) wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Barnsley FC otworzyli wynik. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Cauley Woodrow. Asystę zanotował Dimitri Cavaré.

W 22. minucie kartką został ukarany Jacob Brown, zawodnik Barnsley FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barnsley FC w 24. minucie spotkania, gdy Cauley Woodrow zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Alex Mowatt.

Między 32. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom WBA i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka WBA wyszła w zmienionym składzie, za Nathana Fergusona wszedł Conor Townsend. Trener WBA wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Filipa Krovinovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Kyle Edwards. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę otrzymał Kenneth Dougall z Barnsley FC. W 67. minucie za Gradego Dianganę wszedł Hal Robson-Kanu.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Barnsley FC Bambo Diaby. W 72. minucie w jedenastce ”The Tykes” doszło do zmiany. Mallik Wilks wszedł za Kennetha Dougalla.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Barnsley FC: Dimitriemu Cavarému w 74. i Bradleyowi Collinsowi w 77. minucie.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 81. minucie Matheus Pereira wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Conor Townsend.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom The Tykes: Conorowi Chaplinowi w 84. i Cameronowi McGeehanowi w 85. minucie. Chwilę później trener Barnsley FC postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Cauleya Woodrowa wszedł Benjamin Williams, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie spotkania, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Aleksowi Mowattowi i Conorowi Townsendowi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Mads Juel Andersen32′
40′ Darnell Furlong
Dimitri Kévin Cavaré74′
Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
Bambo Diaby 68′ (samob.)
67′ Grady Diangana
Toby Peter Sibbick
46′ Kyle Edwards
Kenneth Dougall60′ 72′
46′ Nathan Ferguson
Cameron McGeehan85′
Jake Livermore
Alex Mowatt90′
42′ Romaine Theodore Sawyers
Cauley Woodrow  18′, 24′ 88′
Charlie Austin
Conor Chaplin84′
 81′ Matheus Fellipe Costa Pereira
Benjamin Williams88′
46′ 90′ Conor Townsend
Mike-Steven Bähre
Chris Brunt
Luke Thomas
46′ Filip Krovinović
Elliot Jorge Simões Inácio
67′ Hal Robson-Kanu
Mallik Wilks72′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Barnsley FC przyznał osiem.

Jedenastka WBA w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna Barnsley FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Huddersfield Town FC. Tego samego dnia Charlton Athletic FC zagra z jedenastką ”The Baggies” na jej terenie.