Liga angielska - 13. kolejka Championship: Swansea City AFC - Brentford FC 0-3 (0-2)

W spotkaniu 13. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 22 października, zespół Swansea City przegrał z Brentford FC 0-3 (0-2). Mecz na Liberty Stadium obejrzało 15 875 widzów.

B. Mbeumo 56'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Swansea City wygrała aż 11 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut jedenastka Brentford FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Swansea City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Mohamed Benrahma wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brentford FC, zdobywając bramkę w 30. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kamohelo Mokotjo.

W 36. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Swansea City Jake Bidwell.

Kibice Swansea City nie mogli już doczekać się wprowadzenia George'a Byersa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jay Fulton. Na drugą połowę jedenastka Swansea City wyszła w zmienionym składzie, za Yan Dhandę wszedł Bersant Celina.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brentford FC w 56. minucie spotkania, gdy Bryan Mbeumo strzelił trzeciego gola. W 70. minucie Bryan Mbeumo został zastąpiony przez Joela Valencię.

W tej samej minucie Borja Bastón został zmieniony przez Sama Surridge'a, co miało wzmocnić jedenastkę Swansea City. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pelendę Dasilvę na Mathiasa Jensena w 76. minucie oraz Mohameda Benrahmę na Jana Žambůreka w tej samej minucie. Między 71. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

David Raya Martin
36′ (samob.) Jake Bidwell
Henrik Dalsgaard
71′ Connor Roberts
Rico Henry
Joe Rodon
Pontus Jansson85′
83′ Mike van der Hoorn
Julian Jeanvier
46′ Jay Fulton
Kamohelo Mokotjo
Matt Grimes
Christian Nørgaard
Kristoffer Peterson
Bryan Mbeumo  56′ 70′
70′ Borja González Tomás
Ollie Watkins
Andre Ayew
Mohamed Saïd Benrahma  30′ 88′
46′ Yan Dhanda
Dominic Thompson
46′ George Byers
Josh Clarke
46′ Bersant Celina
Mathias Jensen76′
Wayne Routledge
Jan Žambůrek88′
70′ Sam Surridge
Joel Valencia70′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Brentford FC pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół Swansea City rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Cardiff City FC. Natomiast w poniedziałek Queens Park Rangers FC będzie rywalem jedenastki Brentford FC w meczu, który odbędzie się w Londynie.