Liga angielska - 13. kolejka Championship: Sheffield Wednesday FC - Stoke City FC 1-0 (1-0)

22 października na Hillsborough odbyło się spotkanie 13. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Sheffield Wednesday i Stoke City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sheffield Wednesday 1-0. Pojedynek obejrzało 22 460 widzów.

M. Luongo 43'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 mecze drużyna Sheffield Wednesday wygrała 19 razy i zanotowała 16 porażek oraz 17 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Stoke City (”Garncarze”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Sheffield Wednesday była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie Oghenekaro Etebo został zastąpiony przez Marka Duffy'ego.

W 27. minucie w jedenastce ”Garncarze” doszło do zmiany. Liam Lindsay wszedł za Camerona Cartera-Vickersa. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Massimowi Luongowi, piłkarzowi Sheffield Wednesday.

Jedyną bramkę meczu dla Sheffield Wednesday zdobył Massimo Luongo w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sheffield Wednesday.

W 54. minucie w zespole Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Kieran Lee wszedł za Massima Luonga. Niedługo później trener Stoke City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Scott Hogan, a murawę opuścił Tyrese Campbell.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Fernando Forestieri wszedł za Kadeema Harrisa. Kibice Sheffield Wednesday nie mogli już doczekać się wprowadzenia Atdhe Nuhiu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Steven Fletcher. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Joe Allena ze Stoke City, a w 90. minucie Sama Hutchinsona z drużyny przeciwnej.

Cameron Carter-Vickers27′
90′ Sam Hutchinson
Sam Clucas
74′ Kadeem Harris
Oghenekaro Etebo21′
 43′ 36′ 54′ Massimo Luongo
Papa Alioune N'Diaye
Liam Palmer
Tyrese Campbell68′
81′ Steven Fletcher
Lee Gregory
Paul Jones
Jack Butland
Moses Odubajo
Liam Lindsay27′
54′ Kieran Lee
Mark Duffy21′
Joey Pelupessy
Thomas Ince
74′ Fernando Martín Forestieri
James McClean
81′ Atdhe Nuhiu
Scott Hogan68′
Sam Winnall
Sam Vokes

Zawodnicy Sheffield Wednesday dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Sheffield Wednesday będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Leeds United. Tego samego dnia Millwall FC będzie przeciwnikiem jedenastki Stoke City w meczu, który odbędzie się w Londynie.