Liga angielska - 13. kolejka Championship: Queens Park Rangers - Rotherham United 3-2 (3-1)

24 listopada na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie odbył się mecz 13. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Queens Park Rangers i Rotherhamu United. Starcie zakończyło się zwycięstwem Queens Park Rangers 3-2.

13. kolejka Anglia - Championship
2020-11-24 20:00 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Arbiter: Oliver Langford
F. Ladapo 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Queens Park Rangers w 20. minucie spotkania, gdy Ilias Chair strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Bright Osayi-Samuel.

Zespół ”Super Hoops” niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 18 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Michael Smith. Asystę przy bramce zanotował Wes Harding.

Niedługo później Bright Osayi-Samuel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Queens Park Rangers, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. Przy zdobyciu bramki asystował Geoff Cameron.

Dwie minuty później kartkę dostał Ben Wiles z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Super Hoops” w 45. minucie spotkania, gdy Lyndon Dykes zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę.

Drugą połowę jedenastka Rotherhamu United rozpoczęła w zmienionym składzie, za Trevora Clarke'a, Daniela Barlasera weszli Jamie Lindsay, Matty Crooks. W 59. minucie Florian Jozefzoon został zastąpiony przez Matthew Olosunde'a.

W 80. minucie arbiter ukarał kartką Michaela Ihiekwego, zawodnika Rotherhamu United. Chwilę później trener Rotherhamu United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł George Hirst, a murawę opuścił Wes Harding.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył Freddie Ladapo. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Matty'emu Crooksowi z Rotherhamu United. Zespołowi Rotherhamu United zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Queens Park Rangers.

Florian Jozefzoon59′
 45′ 79′ Bright Osayi-Samuel
Ben Wiles45′
60′ Chris Anthony Willock
Daniel Barlaser46′
66′ Geoff Cameron
Trevor Clarke46′
 20′ Ilias Chair
Kyle Vassell74′
 45′ (k.) Lyndon Dykes
Matthew Olosunde59′
79′ Albert Adomah
Richard Wood
Faysal Bettache
Matty Crooks46′ 90′
66′ Tom Carroll
Jamie Lindsay46′
Oddyseus Nephtali Alfa
George Hirst84′
60′ Macauley Miles Bonne
Freddie Ladapo74′  84′
Charlie Kelman
Mickel Miller

Zespół Rotherhamu United zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Rotherhamu United pokazał trzy żółte.

Jedenastka Queens Park Rangers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.