Liga angielska - 13. kolejka Championship: Preston - Blackburn Rovers 0-3 (0-1)

W spotkaniu 13. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 24 listopada, zespół Prestonu przegrał z Blackburnem Rovers 0-3 (0-1). Pojedynek odbył się na Deepdale.

T. Dolan 76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Prestonu (”The Lilywhites”) wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Od pierwszych minut zespół Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Prestonu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alana Brownego z Prestonu, a w 36. minucie Toma Trybulla z drużyny przeciwnej.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Joe Rafferty osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wędrowców” w 45. minucie spotkania, gdy Adam Armstrong strzelił z karnego pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Blackburnu Rovers.

Na drugą połowę zespół Prestonu wyszedł w zmienionym składzie, za Scotta Sinclaira wszedł Brad Potts.

Drużyna Prestonu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Ben Brereton. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Joe Rothwell.

W 60. minucie Tom Trybull został zmieniony przez Jacoba Davenporta. Po chwili trener ”Wędrowców” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Tyrhys Dolan, a murawę opuścił Adam Armstrong. Tyrhys Dolan spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tyrhys Dolan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Blackburnu Rovers, strzelając kolejnego gola w 76. minucie starcia. Asystę przy bramce zaliczył Ben Brereton.

W 79. minucie Darnell Fisher został zmieniony przez Jordana Storeya, a za Emila Riisa wszedł na boisko Sean Maguire, co miało wzmocnić drużynę Prestonu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harveya Elliotta na Johna Buckleya. Trener Prestonu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jaydena Stockleya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Daniel Johnson. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Thomas Kaminski
79′ Darnell Fisher
Ryan Nyambe
Patrick Bauer
Darragh Lenihan
Paul Huntington
Scott Wharton
44′ Joe Rafferty
Barry Douglas
22′ Alan Browne
Lewis Harry Holtby68′
Tom Barkhuizen
Joe Rothwell61′
46′ Scott Sinclair
Tom Trybull36′ 60′
Ryan Ledson
Sam Gallagher
82′ Daniel Johnson
Adam Armstrong  45′ (k.) 68′
80′ Emil Riis Jakobsen
Ben Brereton  53′
Connor Ripley
Aynsley Pears
Lewis Coulton
Amari'i Bell
79′ Jordan Storey
Hayden Carter
Tom Bayliss
John Buckley80′
Adam O'Reilly
Harrison Chapman
46′ Brad Potts
Jacob Davenport60′
Jacob Holland-Wilkinson
Tyrhys Dolan68′  76′
80′ Sean Maguire
Stewart Downing68′
82′ Jayden Stockley
Harvey Elliott61′ 80′

Zespół ”Wędrowców” był w posiadaniu piłki przez 75 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze Prestonu otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Blackburnu Rovers w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.