Liga angielska - 13. kolejka Championship: Millwall FC - Cardiff City FC 2-2 (1-1)

22 października na The Den w Londynie odbyło się spotkanie 13. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Milwall FC i Cardiff City. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 11 769 widzów.

J. Hoilett 57'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów drużyna Cardiff City wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. 11 meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Danny Ward wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cardiff City, zdobywając bramkę w 12. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł David Hoilett.

Wysiłki podejmowane przez zespół Milwall FC (”Lwy”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie gola wyrównującego strzelił Tom Bradshaw.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Zawodnicy Cardiff City odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się David Hoilett. Sytuację bramkową stworzył Lee Tomlin.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Joe Bennettowi z Cardiff City. W 67. minucie David Hoilett został zmieniony przez Josha Murphy'ego. W 70. minucie w drużynie Milwall FC doszło do zmiany. Jón Bodvarsson wszedł za Matta Smitha.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Jake Cooper, piłkarz gospodarzy.

Jedenastka Cardiff City niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 20 minut, drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Tom Bradshaw. Bramka padła po podaniu Jóna Bodvarssona.

W 86. minucie w zespole Milwall FC doszło do zmiany. Connor Mahoney wszedł za Aidena O'Briena. W tej samej minucie trener Cardiff City postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Danny'ego Warda wszedł Callum Paterson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. W tej samej minucie w zespole Cardiff City doszło do zmiany. Omar Bogle wszedł za Lee Tomlina.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Joe Bennett65′
77′ Jake Cooper
Gavin Whyte
 45′, 77′ Tom Bradshaw
Danny Ward  12′ 86′
70′ Matt Smith
David Junior Hoilett  57′ 67′
86′ Aiden O'Brien
Josh Murphy67′
86′ Connor Mahoney
Omar Bogle86′
Jayson Molumby
Robert Nesta Glatzel
70′ Jón Dadi Bodvarsson
Nathaniel Mendez-Laing

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka ”Lwy” w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna ”Lwy” będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Stoke City FC. Natomiast w niedzielę Swansea City AFC będzie gościć drużynę Cardiff City.