Liga angielska - 13. kolejka Championship: Luton Town FC - Birmingham City FC 1-1 (1-1)

W spotkaniu 13. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 24 listopada, zespół Lutonu Town zremisował z Birminghamem City 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Kenilworth Road.

L. Jutkiewicz 23'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków zespół Lutonu Town wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Birminghamu City (”The Blues”) w 23. minucie spotkania, gdy Lukas Jutkiewicz zdobył z karnego pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Niedługo później Matthew Pearson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lutonu Town, zdobywając bramkę w 37. minucie starcia. Asystę przy golu zanotował Glen Rea.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Harlee Deanowi, zawodnikowi Birminghamu City. W 60. minucie Gary Gardner zastąpił Ivána Sáncheza.

Między 61. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lutonu Town: Elliott Lee, Harry Cornick, na ich miejsce weszli: George Moncur, Jordan Clark. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jake Clarkego-Saltera, Scotta Hogana zajęli: Riley McGree, Jérémie Bela. W 73. minucie kartkę obejrzał Glen Rea z Lutonu Town. W drugiej połowie nie padły bramki.

Neil Leonard Dula Etheridge
 37′ Matthew Pearson
Maxime Colin
73′ Glen Rea
Ivan Šunjić
70′ Harry Cornick
Mikel San Jose
James Collins
Scott Hogan75′
61′ Elliott Lee
Jérémie Bela75′
70′ Jordan Clark
Maikel Kieftenbeld
61′ George Moncur