Liga angielska - 13. kolejka Championship: Bristol City FC - Charlton Athletic FC 2-1 (0-0)

W spotkaniu 13. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 23 października, drużyna Bristolu City wygrała z Charltonem Athletic 2-1 (0-0). Mecz na Ashton Gate obejrzało 20 916 widzów.

M. Bonne 65'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków zespół Bristolu City (”The Robins”) wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Beram Kayal z Charltonu Athletic (”The Addicks”). Była to 14. minuta meczu.

W 33. minucie Sam Field został zmieniony przez Darrena Pratleya. W 36. minucie w drużynie ”The Addicks” doszło do zmiany. Chris Solly wszedł za Jake Forstera-Caskeya. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Bristolu City postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Niclasa Eliassona i na pole gry wprowadził napastnika Rodriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie w zespole Bristolu City doszło do zmiany. Famara Diedhiou wszedł za Antoine'a Semenya.

W 55. minucie żółtą kartkę dostał Darren Pratley, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Charltonu Athletic w 65. minucie spotkania, gdy Macauley Bonne zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 69. minucie w drużynie ”The Robins” doszło do zmiany. Kasey Palmer wszedł za Hana-Noah Massengo. Chwilę później trener ”The Addicks” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Chukwuemeka Aneke, a murawę opuścił Beram Kayal.

Piłkarze Bristolu City szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Famara Diedhiou.

W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pedro Pereirę z ”The Robins”, a w 85. minucie Dillona Phillipsa z drużyny przeciwnej. W 86. minucie arbiter wyrzucił z boiska Famarę Diedhiou z ”The Robins”. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtymi kartkami zostali ukarani Andreas Weimann z Bristolu City i Macauley Bonne, Chukwuemeka Aneke z zespołu gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Siedem minut później wynik ustalił Josh Brownhill. Przy zdobyciu bramki asystował Kasey Palmer.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Dillon Phillips85′
83′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Tom Lockyer
Taylor Moore
Abdulyussuf Adedeji Adeniyi Oshilaja
Ashley Williams
Jason Pearce
 90′ Josh Brownhill
Josh Cullen
54′ Niclas Eliasson
Sam Field33′
69′ Han-Noah Massengo
Jake Forster-Caskey36′
Callum O'Dowda
Conor Gallagher
Tommy Rowe
Beram Kayal14′ 72′
90′ Andreas Weimann
Macauley Miles Bonne  65′ 90′
54′ Antoine Semenyo
Chris Solly36′
69′ Kasey Palmer
Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke72′ 90′
Samuel Szmodics
Erhun Aksel Öztümer
54′  75′ 86′ Famara Diedhiou
Darren Pratley33′ 55′
54′ Rios Lozano Rodri
Josh Davison

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół ”The Addicks” rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie West Bromwich Albion FC. Natomiast w niedzielę Wigan Athletic FC zagra z drużyną Bristolu City na jej terenie.