Liga angielska - 13. kolejka Championship: Birmingham City FC - Blackburn Rovers FC 1-0 (1-0)

22 października na St Andrew's Trillion Trophy Stadium odbył się pojedynek 13. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Birminghamu City i Blackburnu Rovers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Birminghamu City 1-0. Mecz obejrzało 18 561 widzów.

13. kolejka Anglia - Championship
2019-10-22 20:45 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Widzów: 18561 | Arbiter: D. England
Birmingham City FC
Blackburn Rovers FC
1
0
M. Colin 31'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 87 starć drużyna Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wygrała 33 razy i zanotowała 30 porażek oraz 24 remisy.

Od pierwszych minut drużyna Blackburnu Rovers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Birminghamu City (”The Blues”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu dla Birminghamu City zdobył Maxime Colin w 31. minucie. Asystę przy bramce zanotował Daniel Crowley.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Birminghamu City.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Harlee Deanowi z Birminghamu City. W 62. minucie za Jude'a Bellinghama wszedł Joshua McEachran.

W tej samej minucie trener Blackburnu Rovers postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Sama Gallaghera. Na boisko wszedł Danny Graham, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 63. minucie Bradley Johnson został zmieniony przez Joe Rothwella, a za Stewarta Downinga wszedł na boisko John Buckley, co miało wzmocnić drużynę Blackburnu Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Crowleya na Jacques'a Maghomę oraz Kerima Mrabtiego na Álvara Giméneza. Od 67. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Blackburnu Rovers i jedną drużynie przeciwnej.

Christian Walton
 31′ Maxime Colin
Oluwatosin Adarabioyo
55′ Harlee Dean
Ryan Nyambe
Kristian Pedersen
Lewis Travis
Marc Roberts
Derrick Williams85′
80′ Kerim Mrabti
Elliott Bennett
62′ Jude Bellingham
Bradley Dack
73′ Daniel Crowley
Stewart Downing76′
67′ David Davis
Corry Evans
73′ Jacques Maghoma
Joe Rankin-Costello
62′ Joshua Marl 'Josh' McEachran
Joe Rothwell63′
80′ Álvaro Giménez Candela
Danny Graham62′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Już w najbliższą sobotę jedenastka ”Wędrowców” rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Preston North End FC. Tego samego dnia Luton Town FC zagra z jedenastką ”The Blues” na jej terenie.