Liga angielska - 12. kolejka League Two: Walsall FC - Southend United FC 0-1 (0-0)

W spotkaniu 12. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 14 listopada, drużyna Walsall FC przegrała z Southend United 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Banks's Stadium.

E. Acauah 88'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Harry'emu Lennonowi z drużyny gości. Była to 43. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 64. minucie za Caolana Lavery'ego wszedł Jake Scrimshaw. Trener Southend United postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Johna White'a i na pole gry wprowadził napastnika Emile'a Acauaha, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Chwilę później trener Walsall FC (”The Saddlers”) postanowił wzmocnić formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Calluma Cockerilla-Molletta. Na boisko wszedł Matthew Sadler, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Walsall FC doszło do zmiany. Emmanuel Osadebe wszedł za Liama Kinsellę. W 82. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Elijah Adebayo nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy.

W 83. minucie żółtą kartkę dostał Alfie Bates z ”The Saddlers”.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Emile Acauah dla zespołu Southend United. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Ashley Nathaniel-George.

W samej końcówce pojedynku w drużynie Southend United doszło do zmiany. Kazaiah Sterling wszedł za Terrella Egbriego. Alfie Bates z ”The Saddlers” w trzeciej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 83. minucie.

Harry Lennon43′
69′ Callum Cockerill-Mollett
Tom Clifford
Rory Holden
Jason Demetriou
74′ Liam Kinsella
Terrell Egbri89′
83′ 90′ Alfie Bates
Timothee Dieng
Wes McDonald
Ashley Nathaniel-George
64′ Caolan Lavery
James Olayinka
82′ (k.) Elijah Adebayo
Brandon Goodship
Jack Rose
Harry Seaden
69′ Matthew Sadler
Harry Phillips
Hayden White
Emile Acauah65′  88′
Danny Guthrie
Matt Rush
74′ Emmanuel Osadebe
Kazaiah Sterling89′
Stuart Sinclair

64′ Jake Scrimshaw

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Walsall FC, a zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół ”The Saddlers” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.