Liga angielska - 12. kolejka League Two: Carlisle United FC - Cheltenham Town FC 1-2 (1-2)

W pojedynku 12. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 14 listopada, zespół Carlisle Utd przegrał z Cheltenham Town 1-2 (1-2). Starcie odbyło się na Brunton Park.

C. Thomas 36'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cheltenham Town w 15. minucie spotkania, gdy William Boyle strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Ben Tozer.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cheltenham Town w 36. minucie spotkania, gdy Conor Thomas zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Niedługo później Jon Mellish wywołał eksplozję radości wśród kibiców Carlisle Utd, strzelając gola w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Trener Carlisle Utd postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Joe Rileya i na pole gry wprowadził napastnika Micaha Obiero. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Po chwili trener Cheltenham Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Alfie Maya. Na boisko wszedł George Lloyd, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Lewis Alessandra zastąpił Rhysa Bennetta. Jedenastce Carlisle Utd zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Cheltenham Town.

Conor Thomas  36′ (k.)
74′ Joe Riley
Chris Hussey
 45′ Jon Mellish
Liam Sercombe
84′ Lewis Alessandra
Max Harris
84′ Rhys Bennett
George Lloyd84′
74′ Micah Obiero
Reuben James Reid

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Carlisle Utd w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.